Vítejte na stránkách chovatelské stanice britských koček *BRI-BKH*
Registrovaná pod mezinárodní organizací FIFE.
Update 11.4.2008 Koťátka
Britská kočka je nejpopulárnějším krátkosrstým plemenem v Evropě. Pro svou vyrovnanou, klidnou a přátelskou povahu jsou ideálními společníky pro mnoho lidí. Jsou nápadné svou kulatou hlavou s velkýma očima, podsaditou stavbou těla a pružnou srstí, která jim propůjčuje vzezření medvídka. Jsou chovány v řadě různých barev a kreseb srsti, ale nejoblíbenější je stále modrá kočka. Kořeny Britské kočky musíme hledat ve Velké Británii kolem roku 1900.


Chováme kočky s PP (průkaz původu), v barvě bílá, lilová a modrá. Odchováváme koťata v barvách modrá, bílá, lilová a pouze s PP a tak má nový majitel jistotu, že si kupuje kotě opravdu po Britských rodičích. Průkaz původu nikoho nezavazuje navštěvovat výstavy.

V žádném případě NEMÁME klecový odchov.

Chceme se věnovat opravdovému a zdravému chovu koček, který bude vyhovovat i novým standardům.


Kočky máme testované FIP, FELV, FIV a řádně očkované. Koťátka od nás odchází po 12týdnu , 2x očkovaná , 3x dočervena s malou výbavičkou pro začátek.Každé kotě od nás dostává suché krmivo které je plnohodnotné a vysoce kvalitní, doporučujeme HILLS, ROYAL CANIN, PURINU. Koťata jsou naučená používat toalety jak nekryté, tak i kryté s prolézacími dvířky. Stelivo používáme hrudkující ZVERLIT nebo GIMPET, neměl by být problém přejít na jiný druh steliva. Také je důležitá věc pořídit kotěti škrabadlo. Kočky se na měn rády protahují, ale hlavně si ušetříte různé časti nábytku.


Náš banner:
Design © Lienka, 2004. All rights reserved. For all browsers.